התחלה חדשה

כבר מספר חודשים לא כתבתי כאן דבר וחצי דבר, כאילו התפוגגה לה כל המוזיקה המוצלחת-אך-קבורה-תחת-ענני-אבק. אבל יש לי סיבה טובה (או תירוץ סביר, תלוי איך מסתכלים על זה) – בשלושת החודשים האחרונים אני משייט לי במרכז אמריקה, דבר שמקשה על עדכון הבלוג. אמנם הכתיבה חסרה לי, אבל המאמץ של שימוש בקפה אינטרנט מאוד מתיש, כפי ש(אין סיכוי ש) זכור לכם מהפוסט שפרסמתי מברלין.

מה שכן הקפדתי לעשות בחודשים האחרונים זה לפגוש המון אנשים חדשים, ולבקש מכל אחד מהם כמה שמות. פה להקה, שם איזו זמרת בודדה, לפעמים באנגלית ולפעמים בשפות אחרות. את כל השמות רשמתי על חתיכות ארעיות של נייר שנשמרו באותו כיס פנימי בו הטמנתי את הדרכון וכרטיס האשראי שלי, בהם עצם הקיום שלי היה תלוי. השמות האלו, חברים, היו אחת המטרות הראשיות שלי בטיול הזה.

עכשיו, כשאני משיייט לי ברחבי ארה"ב ובאמתחתי לפטופ חדש, אני מוכן ומזומן לחלוק עמכם כמה מהשמות הללו, כמו גם הרבה שמות אחרים שהיו ברשימה עוד קודם. מקווה שתהנו.

***

על המלאך הנוכחי שמעתי בתחילת הטיול משלוש קנדיות-צרפתיות מרהיבות, יומיים אחרי שפגשתי אותן. ישבנו בהוסטל בסנטה קטלינה, כפר פצפון בחוף הפסיפי של פנמה. דרך הרמקולים של קלודין התנגנו מנגינות שונות, בעוד אנחנו מנמנים על ערסל אחרי עוד יום מעייף בים, כשפתאום צץ לו קול הפעמונים של ביאטריס מרטן, או "Coeur de Pirate" ("לב של פיראט" בצרפתית) כפי שהיא מעדיפה לקרוא לעצמה.

Coeur de Pirate

Coeur de Pirate

"מי זו?” שאלתי. ז'נבייב ומליסה, שכבר התרגלו בזמן הקצר שהכרנו להיותי נודניק אימתני של מוזיקה וכבר הבטיחו לי שלוש פעמים שלפני שניפרד הן יכינו לי רשימה עם הרבה שמות של אמנים מוצלחים, מיד סיפרו לי בעיניים בורקות.

אז ביאטריס (ותסלחו לי שאני משתמש בשמה האמיתי, פשוט CdP נשמע לי כמו דגם של רובוט) היא בחורה בת 20 וקצת מקוויבק, שיוצרת מוזיקה ממש, אבל ממש יפה, בצרפתית. תוך כדי לימודי המוזיקה בתיכון היא החלה לכתוב שירים, ובשנת 2007 היא עשתה לכולנו טובה גדולה, וגם החלה להעלות אותם למייספייס החדש דנדש שלה.

חברי להקת Bonjour Brumaire שבדיוק התגבשה שמעו את הקול שלה, שנשמע כמו הכלאה בין קרמל, נוטלה ורונה קינן, וקראו לביאטריס להצטרף לשורותיהם כזמרת וקלידנית – מה שהיא אכן עשתה לתקופה קצרה. בספטמבר 2008 יצא אלבומה הראשון, Coeur de Pirate, וזמן קצר לאחר מכן היא עזבה את הלהקה על מנת להתרכז בקריירת הסולו שלה.

Béatrice Martin

Béatrice Martin

המוזיקה של ביאטריס, כמוה, היא קטנה, חמימה וחייכנית, ולפעמים מאוד מזכירה את קרן אן באלבומיה הראשונים. לא כל מה שהיא עושה מרהיב באותה מידה, אבל הרוב נשמע כמו עננים, וזה יפה כל כך שבא לבכות. בחודשים הקרובים אני אמור להיות במונטריאול, ובתקווה אצליח לראות את הפלא הזה בהופעה חיה. כמובן, שעם המזל שלי היא בדיוק תופיע בישראל או משהו, אבל תחזיקו לי אצבעות.

כתיבת תגובה