האיכרים

נפלתי על הופעה שלהם מתוך שעמום בחוף המזרחי של ארה"ב, וחזרתי מתוך הערצה מאושרת להופעה שנייה בחוף המערבי של אותה מדינה רחבת ידיים. חשבתי שהם היו הסוד שלי, שאף אחד לא מכיר אותם חוץ ממני וכה התרגשתי לקראת היום שבו אחשוף אותם לקוראי הבלוג הזה. אללי – גיאחה, האיש והיקום המוזיקלי המהלך, זרק את שמה של הלהקה הזו בהפרש של ימים בודדים ובעוד אני אוחז בפוסט חצי אפוי. נו מילא, עדיף בעונג שבת מאשר בכל מקום אחר – לפחות אני יודע שיש לי טעם טוב. אבל אם כבר באתם לבקר, תרשו לי לספר לכם עליהם מעט יותר.

ה – Los Campesinos, האיכרים בספרדית, בכלל הוקמו ב – 2006 בוויילס. שבעה מוזיקאים מוכשרים שחולקים ביניהם כלים ביזאריים יותר ופחות, עושים ערבוביה מרירה-מתוקה-רקידה שתמיד נוגעת לא-נוגעת בכמה סגנונות מוזיקליים. עם מבטא ולשי מגניב וגישה מוזיקלית חצופה קמעה, עברה בדיוק שנה מההופעה הראשונה שלהם עד שהם הפכו ללהקת החימום של Broken Social Scene המצוינת.

Los Campesinos

Los Campesinos

באמתחתם תמצאו שני אלבומים מעולים, Hold On Now, Youngster ו – We Are Beautiful, We Are Doomed, שפשוט מחווירים אל מול האנרגיות שהחבורה הזו מייצרת בהופעה חיה. הם מרגישים בנוח על הגבול הדק של בלגאן מוזיקלי, ומצליחים תמיד להישאר מהצד הנכון שלו – משימה שהרבה להקות נופלות בה, במיוחד בלייב. לוקח לקהל בערך שני שירים להתאהב בהם (לי לקח שיר אחד) והם בתורם מחזירים אהבה כמו שרק הם יודעים. זו אהבת מעריצים בעוצמה שחורכת את הקהל שמגיעה משיכרון הפעם הראשונה בה אדם רואה מרבד של עשרת אלפים איש שקופצים ורוקדים לצלילי המוזיקה שלו. אני מניח שזה הרגע שבו אתה מחליט כמה מהאנרגיה הזו תנפח לך את האגו ותהפוך אותך לקניה ווסט, וכמה ממנה אתה מתכנן להחזיר ליקום.

עטיפת Hold On Now, Youngster

עטיפת Hold On Now, Youngster

בינתיים נראה שהלוס קמפסינוס בכיוון הנכון, וזה ברור אף יותר כשאחריהם עולים Kaiser Cheifs, שפעם היו רזים וחדים כמו תער עם אלבום ראשון ששרף את הנשמה, והיום הם שמנים וקלישאתיים עם אלבום שני ששרף כל שמץ של עניין שהאלבום הראשון יצר. עובדי אדמה יקרים שלי – לעולם אל תתדרדרו לשם.

כתיבת תגובה